Профілактика

Професійна гігієна ротової порожнини - що це таке і чому вона необхідна.

Профілактичні процедури, проведені лікарем-стоматологом, запобігають розвитку захворювань зубів та ясен: гінгівіту, пародонтиту, карієсу та ін., зміцнять емаль зубів, нададуть їм краси та здорового блиску.

Профілактична гігієна порожнини рота передбачає такі процедури:
• Якщо зубний камінь відсутній – очищення зубів щітками із спеціальною пастою для видалення немінералізованих щільних зубних відкладень;
• За наявності зубного каменю – його видалення із застосуванням ультразвукових інструментів, піскоструминну обробку «Аер-флоу» та очищення щітками із спеціальною пастою;
• За наявності пігментованого нальоту та відсутності зубного каменю – видалення пігментації за допомогою ультразвукових інструментів, піскоструминного апарату та щіток з пастою. Струмінь води, повітря і спеціального порошку, що подається піскоструминним апаратом, очищає поверхню зубів якісно і делікатно, не пошкоджуючи емаль і, що важливо, не завдаючи болю. У всіх випадках завершальним етапом є полірування зубів полірувальними пастами, що містять фтор та кальцій для зміцнення зубної емалі;
• Герметизація фісур – ще один ефективний спосіб профілактики. Після професійного чищення численні борозни та поглиблення жувальних поверхонь корінних зубів покривають спеціальним матеріалом для запобігання розвитку карієсу.

Регенерація емалі сьогодні замість лікування

Стоматологічна клініка «Еввіва» пропонує ремінералізуючу терапію за допомогою найновішого ефективного препарату InnoDentTM. Це золотий стандарт профілактики карієсу у сучасній стоматології. InnoDentTM зміцнює емаль та захищає її від кислотного впливу, а також стимулює регенерацію нової емалі шляхом природної de novo біомінералізації.

Препарати InnoDentTM успішно застосовуються в лікуванні каріозних та некаріозних уражень молочних та постійних зубів:

• Карієс у стадії плями (після ортодонтії)
• Тріщини емалі
• Гіпоплазія емалі
• Флюороз
• Десенситизація карієсу v типу
• Надання блиску та зміцнення емалі після абразивного відбілювання.

При необхідності в ході профілактичних гігієнічних процедур лікар-стоматолог може призначити додаткові лікарські засоби у вигляді аплікацій, полоскань та ін., які сприяють регенерації тканин, що утримують та зміцнюють коріння зубів.

Також у нашій стоматологічній клініці навчать правильній гігієні зубів та ясен при конкретних видах зубних відкладень.

Як часто потрібно проводити професійну гігієну ротової порожнини?

Професійна гігієна проводиться не рідше двох разів на рік. Але пацієнтам із захворюваннями ясен, великою кількістю реставрацій, імплантатів ми рекомендуємо відвідувати стоматолога частіше. Регулярний профілактичний контроль допоможе підтримувати стабільно здоровий стан ротової порожнини. Раннє виявлення та лікування стоматологічних захворювань дозволяє уникнути тяжких ускладнень та наслідків.

Не забуваєте відвідувати свого стоматолога, Ви збережете здоров'я зубів та чарівність своєї посмішки на довгі роки.

Захворювання ясен. Вектор-терапія

Пародонтоз у нашому центрі лікують за допомогою ультразвукового апарату «Вектор», розробленого німецькою фірмою Duerr Dental. На даний момент "Вектор" є найбільш ефективним засобом профілактики та лікування захворювань пародонту.

Діє він так: за допомогою ультразвукових коливань створюється зона, в якій гинуть патогенні бактерії, а дрібні частинки порошку, що очищає, полірують поверхню кореня. Таким чином, апарат одночасно проводить очищення та полірування зубів. Потім коріння зубів до самого дна кишень звільняється від підясенного каменю та бактерій.

Вже після першого сеансу вектор-терапії у пацієнтів спостерігаються позитивні зрушення у стані ясен: проходить кровоточивість, набряки, біль, зменшується рухливість зубів.

Переваги Вектор-терапії

Ультразвук працює у таких місцях, куди просто неможливо дістатися механічним шляхом. У практиці стоматологів МЦ «Еввіва» є приклади, коли завдяки впливу «Вектора» при рухливості зубів та кровоточивості ясен вдавалося зупинити пародонтит та привести стан ротової порожнини до повного порядку

«Вектор» не травмує м'які тканини, поверхню зубів і коріння навіть у важкодоступних ділянках.

Пародонтологія

 — розділ стоматології, який займається вивченням, профілактикою та лікуванням ясен та запальних захворювань пародонту. У сучасній пародонтології існує близько 20 видів різноманітних захворювань. Найбільш часті захворювання, що зустрічаються в пародонтології - пародонтит, пародонтоз, гінгівіт і т. д.

Пародонтит та його симптоми не супроводжуються больовими відчуттями та повільно прогресують, тому, помітивши навіть найменші зміни у ротовій порожнині, обов'язково зверніться до лікаря-стоматолога.

До причин, що сприяють розвитку запальних захворювань у пародонтології можна віднести скупченість зубів, незапломбовані каріозні порожнини, неякісні пломби, що дає підставу до затримки та накопичення мікробного нальоту. Короткі вуздечки та м'язові зв'язки, патологія прикусу, часткова відсутність зубів – фактори хронічної травми періодонту, які збільшують інтенсивність руйнування тканин, що оточують зуби.

Комплексне лікування пародонту складається з кількох етапів

  • Перший етап лікування пародонтиту - зняття запалення (видалення зубного нальоту та каменю, медикаментозне лікування пародонтальних кишень, лікування ясен);
  • Хірургічний етап лікування пародонтиту – видалення зубів, що втратили опорну функцію, пластика вуздечок, відкритий та закритий кюретаж пародонтальних кишень;
  • Наступний етап лікування пародонтиту - відновлення жувальної функції (раціональне протезування та шинування рухомих зубів);
  • Відвідування лікаря-стоматолога двічі на рік для профілактики хвороб.

Однак будь-яке лікування пародонту легше попередити, тому профілактики захворювань у клініці надається велике значення. Усі пацієнти обов'язково проходять обстеження та лікування у лікаря-гігієніста, до якого входить видалення зубного нальоту, каменю та проведення корекції навичок раціональної гігієни порожнини рота.

Як не допустити розвитку захворювань пародонту?

Пародонтологія потребує ретельної профілактики. Дотримуйтесь простих порад для запобігання стоматологічним захворюванням:

  • Щоденна гігієна ротової порожнини;
  • Використання зубної нитки після кожного прийому їжі;
  • Вживання твердої рослинної їжі;
  • Рівномірна участь усіх зубів у жуванні;
  • Відвідування лікаря-стоматолога для профілактики (бажано двічі на рік).